16.05.2016 Aktualizacja: 30.11.2022

Egzaminowanie mechaników lotniczych

Kandydaci, którzy chcą zdawać egzaminy z modułów teoretycznej wiedzy techniczno-lotniczej zgodnie z Part-66 przed komisją egzaminacyjną Urzędu Lotnictwa Cywilnego powinni złożyć wniosek o egzamin teoretyczny. Wzór wniosku dostępny jest tutaj:

docWniosek_o_egzamin_teoretyczny.doc326.5 KB

pdfWniosek_o_egzamin_teoretyczny.pdf542.53 KB


Do wniosku należy dołączyć potwierdzenie dokonania opłaty za egzamin oraz wskazać, do egzaminu z którego modułu kandydat planuje podejść.
W przypadku podchodzenia do kolejnych modułów nie będzie już potrzeby składania kolejnych wniosków.
Przystąpienie do egzaminu możliwe będzie dopiero po otrzymaniu z LKE wiadomości mailowych – z pinem i z linkiem do ustawienia hasła w systemie egzaminacyjnym. Bez danych do logowania zdawanie nie będzie możliwe.

Do egzaminów można przystąpić tylko w czasie trwania komputerowych sesji egzaminacyjnych. Harmonogram sesji dostępny jest na stronie:
https://ulc.gov.pl/pl/personel-lotniczy/komisja-egzaminacyjna/egzaminy-teoretyczne/3962-egzaminy-teoretyczne
Egzaminy prowadzone są w systemie komputerowym ULC.


Zdawanie egzaminów na ww. moduły jest możliwe także w organizacjach Part-147 wskazanych tutaj: https://ulc.gov.pl/pl/personel-lotniczy/szkolenie-i-licencjonowanie-personelu-technicznego/osrodki-szkolenia-mechanikow

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies