24.10.2007 Aktualizacja: 31.03.2023

Egzaminy teoretyczne

Szanowni Państwo,
uprzejmie informujemy, że komputerowa sesja egzaminacyjna w marcu odbędzie się w dniach 14-24 marca 2023 r. w godzinach 9.00-15.00
Rezerwacje zostaną uruchomione 6 marca 2023 r. o godz. 9.00


Do egzaminów w sesji marcowej będą mogły przystąpić:
• osoby posiadające rezerwację oraz osoby, dla których sesja marcowa jest ostatnią sesją, w której mogą wziąć udział – w dniach 14-24 marca.
• osoby bez rezerwacji – w dniach 14-23 marca.


Poczekalnia LKE jest otwierana o godzinie 9. Prosimy o nieprzyjeżdżanie na egzaminy wcześniej ponieważ przed otwarciem poczekalni nie ma możliwości oczekiwania na egzamin wewnątrz budynku. W poczekalni działa kolejkomat, od godziny 9 można pobierać numerki. Przypominamy, że w poczekalni LKE mogą przebywać tylko kandydaci podchodzący do egzaminów w danym dniu.
Prosimy o stosowanie się do zaleceń osób z komisji egzaminacyjnej w zakresie organizacji.
Zwracamy się z prośbą o odwoływanie rezerwacji w przypadku braku możliwości uczestniczenia w sesji, aby inni kandydaci mogli skorzystać z rezerwacji. Nieodwołanie rezerwacji skutkuje zmniejszeniem limitu przysługujących rezerwacji w danej sesji.


UWAGA! 24 marca 2023 r. osoby bez rezerwacji nie będą mogły przystępować do egzaminów w ULC.

Jednocześnie informujemy, że 16 marca 2023 r. w Centrum Lotniczym Państwowej Akademii Nauk Stosowanych w Chełmie (Depułtycze Królewskie 55) odbędzie się sesja egzaminów teoretycznych na licencje:
• pilota samolotowego rekreacyjnego LAPL(A),
• pilota samolotowego turystycznego PPL(A),
• pilota śmigłowcowego rekreacyjnego LAPL(H),
• pilota śmigłowcowego turystycznego PPL(H),
• pilota szybowcowego SPL,
• pilota balonowego BPL.


Sesja egzaminacyjna odbędzie się w godzinach 9:00 – 15:00
Rezerwacje zostaną uruchomione 3 marca 2023 r. o godz. 9.00.
Zwracamy się także z prośbą aby osoby, które na egzaminy do Centrum Lotniczego PANS w Chełmie (Depułtycze Królewskie 55) przylatują statkami powietrznymi zgłaszały ten fakt służbom lotniska Depułtycze Królewskie (EPCD) na 24 godziny przed przylotem zgodnie z AIP VFR Polska.


Do egzaminów w sesji marcowej w Chełmie będą mogły przystąpić:
• osoby posiadające rezerwację,
• osoby bez rezerwacji.

 

Plan egzaminów teoretycznych na 2023 r.

pdfPlan_sesji_egzaminacyjnych_na_rok_2023.pdf615.08 KB

***

Szanowni Państwo,
informujemy, że wprowadzenie zmian w przepisach UE dot. zarządzania paliwem niesie za sobą zmiany w zakresie szkolenia oraz egzaminowania. W związku z powyższym EASA wprowadziła zmiany w bazie pytań egzaminacyjnych ECQB dostosowując pytania do nowych wymogów. ULC otrzymał od EASA zmianę 4 do ECQB zawierającą zmienione i dostosowane do nowych przepisów pytania.
Wprowadzenie Zmiany 4 do ECQB planowane jest w ULC na sierpień 2023 roku. Do tego czasu ULC będzie korzystał z obecnie używanej bazy pytań.
Informacje dotyczące zmian w banku pytań dostępne są na stronie EASA: https://www.easa.europa.eu/en/domains/aircrew-and-medical/european-central-question-bank-ecqb

                                                                                                                  ***

Informujemy, że system, w którym można dokonywać rezerwacji będzie miał nowy wygląd. Poniżej zamieszczamy instrukcję dokonywania rezerwacji.

pdfplik do pobrania

                                                                                                                 ***

Utrzymany zostaje reżim sanitarny i dodatkowe zasady obowiązujące w sytuacji pandemii.

Ponownie zwracamy się z uprzejmą prośbą o zakrywanie ust i nosa oraz utrzymywanie dystansu.
Jednocześnie chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na fakt, że w ostatnim dniu sesji jest zawsze bardzo wielu chętnych chcących przystąpić do egzaminów. Wiąże się to z długim oczekiwaniem w kolejce, a nawet, w wielu przypadkach, brakiem możliwości wejścia na salę egzaminacyjną. Prosimy aby planowali Państwo udział w sesji mając na uwadze powyższe, zwłaszcza w okresie pandemii.

pdfZasady_zdawania_w_czasie_COVID-19_aktualizacja_05.11.2021.pdf434.04 KB

Wykaz egzaminatorów teoretycznych 

pdfWykaz_egzaminatorów_teoretycznych.pdf96.77 KB

Informujemy również, że od sesji w październiku 2020 roku egzaminy teoretyczne na licencje CPL, ATPL oraz uprawnienia IR, EIR, CB(IR) przeprowadzane będą w oparciu o aktualną wersję bazy pytań ECQB 7.0.

*** 

Komunikat w sprawie 100 KSA

docxplik do pobrania


***

Przypominamy, że aby umożliwić wszystkim kandydatom posiadającym rezerwację przystąpienie do egzaminu, kandydat podczas rejestracji na egzamin teoretyczny ATPL i CPL może aktywować do trzech przedmiotów jednorazowo.
Powyższe ma na celu usprawnienie procesu egzaminowania i optymalnego wykorzystania stanowisk egzaminacyjnych w ciągu całej sesji.

Zachęcamy do zapoznania się z odstępstwami w zakresie przedłużenia terminów ważności rekomendacji oraz terminów zdawania egzaminów (zg. z FCL.025 lit. a(3) i b(2)), dostępnymi na stronie internetowej ULC: https://ulc.gov.pl/pl/personel-lotniczy/covid-19/4986-informacja-dla-personelu-lotniczego-uczestniczacego-w-operacjach-lotnictwa-ogolnego

Wniosek o egzamin teoretyczny

docWniosek_o_egzamin_teoretyczny_KE.doc323 KB

pdfWniosek_o_egzamin_teoretyczny_KE.pdf662.04 KB

Karta usługi ze wzorem wniosku – egzamin teoretyczny
(plik w przygotowaniu)

Wniosek o egzamin teoretyczny na świadectwo operatora urządzeń radiowych w służbie radiokomunikacyjnej lotniczej
docplik do pobrania134.5 KB

Plan egzaminów teoretycznych na 2023 r.

pdfPlan_sesji_egzaminacyjnych_na_rok_2023.pdf615.08 KB

Zasady zdawania egzaminów w sesji komputerowej
pdfplik do pobrania266.91 KB

Zasady zdawania egzaminów w sesji komputerowej, wersja angielska

pdfplik do pobrania270.02 KB

Zasady zdawania egzaminów w sesji papierowej
pdfplik do pobrania440.63 KB


Informujemy, że zgodnie z Part FCL.025 b) egzaminy na licencje pilota zawodowego CPL, pilota liniowego ATPL, pilota w załodze wieloosobowej MPL i uprawnienie IR, kandydat zobowiązany jest zdać w 6 sesjach w terminie 18 miesięcy. W tym czasie, do każdego z przedmiotów kandydat może podejść maksymalnie 4 razy, przy czym w jednej sesji można wykorzystać tylko jedno podejście do przedmiotu.

Informujemy także, że egzaminy na licencje pilota turystycznego PPL, pilota szybowcowego SPL, pilota balonowego BPL, pilota rekreacyjnego LAPL, kandydat zobowiązany jest zdać w terminie 18 miesięcy (bez limitu sesji). W tym czasie, do każdego z przedmiotów kandydat może podejść maksymalnie 4 razy, przy czym w jednej sesji można wykorzystać tylko jedno podejście do przedmiotu.

Egzaminy na licencje pilota zawodowego CPL, pilota liniowego ATPL, pilota w załodze wieloosobowej MPL i uprawnienie IR przeprowadzane są w języku angielskim w oparciu o European Central Question Bank.
Egzaminy na licencje pilota turystycznego PPL, pilota szybowcowego SPL, pilota balonowego BPL, pilota rekreacyjnego LAPL przeprowadzane są w języku polskim w oparciu o Krajowy Bank Pytań. Egzaminy na licencje PPL(A) i PPL(H) są dostępne z podglądem w języku angielskim.

Uwaga 1:
W ciągu roku zaplanowanych jest 11 sesji. W sierpniu nie przeprowadza się sesji egzaminacyjnej (za wyjątkiem  dodatkowej sesji w 2020 r.). Egzaminy należy planować z uwzględnieniem powyższej informacji.

Uwaga 2:
W pierwszym dniu każdej sesji NIE MOŻNA zdawać egzaminów w systemie komputerowym na licencje i uprawnienie SPL, BPL, PPL, CPL, ATPL, IR. Na egzaminy do ww. licencji i uprawnienia zapraszamy OD DRUGIEGO DNIA SESJI.


UWAGA! Osoby, które zdały, zdają lub zamierzają zdawać egzamin na licencję NIE MUSZĄ ZDAWAĆ egzaminu na świadectwo operatora urządzeń radiowych w służbie radiokomunikacyjnej lotniczej, gdyż ten egzamin jest częścią egzaminu teoretycznego na licencję. Osoby, które zdają na licencję NIE SKŁADAJĄ osobnych wniosków na egzamin na świadectwo operatora urządzeń radiowych w służbie radiokomunikacyjnej lotniczej ani NIE WNOSZĄ osobnych opłat za ww. egzamin.

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies