12.03.2021 Aktualizacja: 15.03.2021

Rusza pierwsze centrum egzaminów teoretycznych poza siedzibą ULC

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom środowiska lotniczego, w trosce o bezpieczeństwo i komfort zdających egzaminy teoretyczne, Urząd Lotnictwa Cywilnego otworzył w Centrum Lotniczym w Depułtyczach Królewskich (k. Chełma) centrum egzaminów teoretycznych. To pierwsze centrum egzaminacyjne poza siedzibą ULC.

Utworzone w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie centrum egzaminacyjne zostało powołane na mocy porozumienia między Prezesem Urzędu Lotnictwa Cywilnego Piotrem Samsonem i Rektorem Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie dr. hab. inż. Arkadiuszem Tofilem oraz na podstawie ustawy o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych oraz niektórych innych ustaw.

W związku z pandemią COVID-19 i wynikającymi z niej obostrzeniami, w tym odwołaniem kilku sesji egzaminacyjnych, znacznie zwiększyła się liczba chętnych do zdawania egzaminów. Ograniczone możliwości lokalowe urzędu nie pozwalały przeegzaminować wszystkich chętnych, dlatego podjęto starania o stworzenie drugiego centrum egzaminacyjnego na czas trwania epidemii.

Decyzja o powołaniu drugiego centrum egzaminacyjnego była podyktowana przede wszystkim troską o bezpieczeństwo i komfort zdających a także koniecznością stworzenia warunków pozwalających podejść do egzaminów możliwie największej liczbie osób.

Pierwsza sesja egzaminacyjna odbędzie się w dniach 22 -23 marca 2021 r. a zapisy na nią zostaną uruchomione 15 marca 2021 r. o godz. 09:00.

Zapisy na sesję egzaminów teoretycznych w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie odbywają się na takich samych zasadach jak zapisy na sesje w ULC.

W razie pytań prosimy o kontakt mailowy z LKE pod adresami:

PWSZ w Chełmie nie udziela w tym zakresie informacji.

W Centrum Lotniczym w Depułtyczach Królewskich będzie można podejść do egzaminów teoretycznych na licencje:
- pilota samolotowego rekreacyjnego LAPL(A),
- pilota samolotowego turystycznego PPL(A),
- pilota śmigłowcowego rekreacyjnego LAPL(H),
- pilota śmigłowcowego turystycznego PPL(H),
- pilota szybowcowego SPL,
- pilota balonowego BPL.

Egzaminy będą prowadzone na zasadach obowiązujących w ULC z zachowaniem reżimu sanitarnego.

Dodatkowo, w dniach 22-23 marca 2021 r., będzie prowadzona sesja egzaminów językowych w ramach KSEJ w Centrum Lotniczym PWSZ w Chełmie w Depułtyczach Królewskich, na którą można się zapisywać pod numerem telefonu/adresem mailowym: tel.: +48(22)520 74 43 tel. kom.: +48 694 409 512, e-mail

 

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies