17.02.2010 Aktualizacja: 21.08.2013

Podróż z dzieckiem

Przewodnik dla Pasażerów - Podróż z dzieckiem

podróż z dzieckiemW przypadku, gdy wybierają się Państwo w podróż lotniczą z dzieckiem rekomendujemy wyrobienie z odpowiednim wyprzedzeniem czasowym dokumentu potwierdzającego tożsamość Państwa dziecka.

Więcej informacji oraz podstawy prawne znajdą Państwo w zakładce dokumenty >>>

Pokarm dla niemowląt

Pokarm dla niemowląt zwolniony jest z ograniczeń w przewozie płynów. W związku z tym, w trakcie podróży samolotem z niemowlęciem możecie Państwo wnieść do strefy zastrzeżonej lotniska, a także zabrać ze sobą na pokład samolotu pokarm dla niemowląt w pojemniku o pojemności przekraczającej 100 ml oraz w większej ilości niż mieści się w jednej litrowej torebce.

 

Więcej informacji znajdą Państwo w zakładce zasady przewozu płynów w bagażu podręcznym >>>

 

z_wozkiem.jpgPodróż z wózkiem

Podróż z wózkiem dziecięcym jest dozwolona i powszechnie praktykowana. Jednakże, ze względu na swoje rozmiary wózki najczęściej nie mogą być przewożone w kabinie statku powietrznego, a ich transport odbywa się w luku bagażowym. Odprawa wózka dziecięcego wygląda zazwyczaj podobnie jak w przypadku bagażu rejestrowanego. Zostaje on zaopatrzony w punkcie odprawy biletowo-bagażowej w przywieszkę i dopiero przed wejściem pasażera na pokład zostaje umieszczony w luku bagażowym (wydanie nastąpi bezpośrednio po wylądowaniu).

Wózek dziecięcy można oczywiście nadać jak zwykły bagaż rejestrowany. W tym przypadku zalecane jest jego odpowiednie zabezpieczenie.

 

 

 

pokoj_matki_dziecka.jpgPokój matki i dziecka

Na terenie większości polskich portów lotniczych mamy podróżujące z dzieckiem mogą znaleźć pokoje rodzinne, w których można przewinąć maleństwo bądź w ciszy i spokoju je nakarmić.
Informacje na temat lokalizacji tych pomieszczeń znajdą Państwo na stronach internetowych portów lotniczych, uzyskać je można również u obsługi bezpośrednio w porcie lotniczym.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies