24.10.2007 Aktualizacja: 21.08.2019

Wysyłanie licencji i świadectw kwalifikacji

W dniu 12 marca 2012 r. Urząd Lotnictwa Cywilnego uruchomił aplikację służącą do powiadamiania członków personelu lotniczego o gotowości do odbioru licencji/świadectw kwalifikacji w Warszawie lub o wysłaniu dokumentu - odpowiednio licencji/świadectwa kwalifikacji do delegatury/jednostki terenowej ULC, natomiast świadectwa kwalifikacji na adres do korespondencji - zgodnie ze wskazaniem zawartym we wniosku osoby aplikującej.


Licencja/świadectwo kwalifikacji może zostać przesłane do osobistego odbioru w biurze Delegatury Departamentu Techniki Lotniczej w Gdańsku, Wrocławiu, Rzeszowie, Jednostce Terenowej w Krakowie lub Poznaniu, pod warunkiem złożenia:

• pisemnej prośby o przesłanie licencji/świadectwa kwalifikacji do wskazanej Delegatury/jednostki terenowej (na wniosku, listem na adres: ULC, ul. M. Flisa 2, 02-247 Warszawa, elektronicznie: lub faxem: (22) 520 74 53)

Licencje/świadectwa kwalifikacji będą wydane wyłącznie przez starszych administratorów w godzinach ich pracy. W przypadku nieobecności starszego administratora wydawanie licencji/świadectw kwalifikacji będzie czasowo zawieszane.

Jednocześnie informujemy, że ze względu brak stanowisk administracyjnych w biurach Jednostek Terenowych w Bielsku-Białej, Goleniowie, Mielcu, Świdniku oraz Łodzi odbiór licencji/świadectw kwalifikacji w tych lokalizacjach nie jest możliwy.

Przypominamy, że od 7 grudnia 2009 r. istnieje możliwość doręczenia świadectwa kwalifikacji przez pocztę za zwrotnym potwierdzeniem odbioru w miejscu zamieszkania wnioskującego.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies