06.10.2014 Aktualizacja: 27.04.2022

Odbiór licencji i świadectw kwalifikacji

Zapraszamy po odbiór licencji i świadectw kwalifikacji do Rejestru Personelu Lotniczego (RPL) w Warszawie w godzinach:

Poniedziałek : 9.00-18.00 
Wtorek-Piątek: 9.00-15.00

Osoby, które odbierają licencje/świadectwa kwalifikacji w RPL lub w delegaturach i jednostkach terenowych ULC zobowiązane są do przedstawienia oryginalnego dokumentu tożsamości ze zdjęciem w celu identyfikacji .

 

Odbiór licencji/świadectwa kwalifikacji jest możliwy również (na wniosek osoby aplikującej) w jednej z delegatur/jednostek terenowych ULC w: Gdańsku, Krakowie, Poznaniu, Rzeszowie lub Wrocławiu.
Licencje wydane po transferze (zmianie kraju administracji licencji) z jednego z krajów Unii Europejskiej, Konfederacji Szwajcarskiej lub kraju EOG należy odebrać w Rejestrze Personelu Lotniczego w Warszawie.

Przy odbiorze licencji lub świadectwa kwalifikacji członek personelu lotniczego zwraca do RPL dokument podlegający wymianie.
W dniu 12 marca 2012 r. Urząd Lotnictwa Cywilnego uruchomił aplikację służącą do powiadamiania członków personelu lotniczego o gotowości do odbioru licencji/świadectw kwalifikacji lub o wysłaniu dokumentu odpowiednio:

  • licencji/świadectwa kwalifikacji do jednej z delegatur/jednostek terenowych ULC;
  • świadectwa kwalifikacji na adres do korespondencji (zgodnie ze wskazaniem zawartym we wniosku osoby aplikującej).

Osoby, które w zakresie danych osobowych przekazały do ULC numer telefonu komórkowego i/lub adres e-mail będą otrzymywały powiadomienia SMS i/lub e-mail.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies