18.03.2008 Aktualizacja: 16.02.2023

Komunikaty

Informacja o opłacie lotniczej

docxplik do pobrania13.61 KB

Informacje dla kandydatów ubiegających się o wydanie certyfikatu i upoważnienia lekarza orzecznika medycyny lotniczej oraz wpis na listę lekarzy orzeczników
docPobierz_plik.doc42.5 KB

rtfplik_do_pobrania.rtf677.46 KB
docpobierz_plik.doc45.5 KB

Informacje dla kandydatów ubiegających się o wydanie certyfikatu centrum medycyny lotniczej i wpis na listę centrów medycyny lotniczej

docxpobierz_plik_1.docx21.25 KB

docxpobierz_plik_2.docx22.98 KB

Informacja dotycząca obowiązujących aktów prawnych w zakresie orzecznictwa lotniczo-lekarskiego

docxPlik_do_pobrania.docx18.73 KB

***  

Informacja dla osób przesyłających dokumentację do NLL:

Każda dokumentacja medyczna przesyłana do Naczelnego Lekarza Lotnictwa musi być opatrzona napisem na kopercie: DOKUMENTACJA MEDYCZNA, w celu ochrony danych osobowych.

***

Komunikat w sprawie trybu przekazywania odwołań do Naczelnego Lekarza Lotnictwa Cywilnego
doc plik do pobrania 32.00 Kb

 ***

Informacja Naczelnego Lekarza Lotnictwa Cywilnego dotycząca dokumentacji z badań lotniczo-lekarskich dla osób dokonujących transferu licencji z Polski do innego kraju UE


1. Dokumentacja medyczna z przeprowadzonych badań lotniczo-lekarskich przechowywana jest w miejscu jej wytworzenia, czyli u lekarza orzecznika lub w centrum medycyny lotniczej1.
2.  Osoba dokonująca transferu licencji do innego kraju UE zobowiązana jest uzyskać od lekarza orzecznika lub centrum medycyny lotniczej poświadczoną za zgodność z oryginałem kopię dokumentacji lotniczo-lekarskiej wymaganej przez władzę lotniczą, do której przenosi swoje uprawnienia. O sporządzenie kopii dokumentacji występuje osobiście osoba zainteresowana do lekarza orzecznika lub centrum medycyny lotniczej.
3. Całość zgromadzonej dokumentacji wraz z wnioskiem o potwierdzenie badań  i  częściowo wypełnionym formularzem SOLI („consent by applicant”, pkt 1-8) należy dostarczyć do Wydziału Naczelnego Lekarza.
4. Naczelny Lekarz analizuje, a następnie  poświadcza przedłożoną dokumentację, uzupełnia formularz SOLI i przekazuje całość dokumentów do Punktu Obsługi Klienta ULC, celem przesłania do wnioskowanego kraju nadzoru.
Podczas przesyłania dokumentacji do ULC drogą pocztową lub złożenia jej w Punkcie Obsługi Klienta ULC proszę o zaopatrzenie koperty napisem „dokumentacja medyczna” (ze względu na sensytywny charakter ww. danych).


Informujemy również, że istnieje możliwość pobierania przez lekarzy orzeczników lub centra medycyny lotniczej opłat za udostępnione kopie. W przypadku zaistnienia  konieczności tłumaczenia dokumentacji na inny język koszty tłumaczenia ponosi  osoba zainteresowana.
Z uwagi na to, iż obce władze lotnicze wymagają  dokumentacji medycznej w różnym zakresie  należy ustalić, jakie jest konkretne żądanie danej władzy lotniczej. Naczelny Lekarz informuje, że najczęściej w skład wymaganych dokumentów wchodzą:  dokumentacja z badania wstępnego oraz dokumentacja z ostatniego badania, w tym: formularz aplikacyjny, formularz sprawozdania z badania, ostatni zapis EKG, audiogram, badanie okulistyczne oraz orzeczenie lotniczo-lekarskie.
W razie pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub e-mailowy z Wydziałem Naczelnego Lekarza Lotnictwa Cywilnego: tel. 22 5207427, e-mail: , ,

Transfer dokumentacji medycznej

docxplik do pobrania15.46 KB

Formularz SOLI
docplik do pobrania84.5 KB

 

Transfer licencji do Polski - odbiór orzeczenia lotniczo-lekarskiego wydanego przez Naczelnego Lekarza Lotnictwa Cywilnego

docxWzór_pełnomocnictwa.docx11.96 KB

docxPilots_Statement.docx13.37 KB

 

Kody ograniczeń zdrowotnych dla personelu lotniczego

docxpobierz_plik.docx13.62 KB

 

1 Artykuł 24 ust.1 ustawy z dnia 6 listopada 2008 r. o prawach pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta (Dz.U. z 2017 r. poz. 1318 t.j.)

 

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies