09.03.2019 Aktualizacja: 14.12.2020

Sprawdź, czy możesz TU latać dronem

Kampania ma uświadomić osobom latającym bezzałogowymi statkami powietrznymi o istnieniu stref z zakazem lotów dronami oraz zachęcić do sprawdzania, czy lot w danym miejscu jest dozwolony.

TT 1200x1200

Warszawa jest pierwszym miastem, w którym wprowadzono tę kampanię edukacyjną.


Centrum stolicy jest bardzo atrakcyjnym miejscem dla amatorów fotografii z powietrza ze względu na nowoczesną architekturę oraz dużą liczbę ciekawych wydarzeń. Jednak nie wszędzie w mieście można latać dronami. Są strefy, w których obowiązują ograniczenia ze względu na ochronę, którą są objęte np. budynki instytucji rządowych, międzynarodowych, czy też infrastruktura kluczowa dla funkcjonowania państwa oraz samego miasta. Niestety, wiele osób latających dronami nie zdaje sobie sprawy z istnienia wspomnianych ograniczeń. 

 

Kampania ULC i Urzędu m.st. Warszawy ułatwia identyfikację tych stref poprzez oznaczenie ich tabliczkami „Zakaz lotów dronem/NO DRONE ZONE”.

 

Na szczególną uwagę zasługują dwie strefy w Warszawie objęte zakazem lotów. Pierwsza to obszar chroniony przez Służbę Ochrony Państwa, druga obejmuje miejsce, w którym znajduje się siedziba Frontex (europejska straż graniczna). Loty w tych strefach wymagają uzyskania zgody od zarządzającego. Wykonywanie lotów bez zgody podlega karze grzywny lub pozbawienia wolności nawet do 5 lat. – mówi Prezes ULC.


Multimedia:

https://www.youtube.com/watch?v=Xa8q2sKdIv4

 

https://www.facebook.com/ULCGOVPL/videos/647372642568129

 

Kampania "Sprawdź, czy możesz TU latać dronem"

pdfPlakat (citylight)5.89 MB

pdfPlakat promujący kampanię21.46 MB

pdfUlotka A57.34 MB

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies