04.09.2013 Aktualizacja: 06.12.2013

Jeśli zakres egzaminów państwowych nie uwzględnia wymagań Part-FCL to jak długo należy posługiwać się szczegółami które zawierają przepisy już formalnie nie obowiązujące czyli JAR- FCL? Czy zachodzi konieczność stworzenia i prowadzenia szkoleń pomostowych

 

Nie. Nie ma konieczności przeprowadzania szkoleń pomostowych. Z brzmienia art. 9 rozporządzenia UE nr 1178/2011 wynika wprost, iż jedynie w przypadku szkoleń do licencji szybowcowej i balonowej szkolenia podlegają uzupełnieniom zawartym w Raporcie zaliczenia szkoleń do licencji SPL oraz BLP. Wyciąg z ww. raportów jest dostępny na stronie internetowej Urzędu: www.ulc.gov.pl → Personel lotniczy → Certyfikacja organizacji, rejestracja podmiotów → Etap przejściowy.

 

 

UWAGA! Serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to)»