04.09.2013 Aktualizacja: 06.12.2013

Na czym polega „przeobrażanie się” OSL FTO/TRTO w ATO i czy w okresie przejściowym ośrodek szkolenia lotniczego może prowadzić szkolenie do np. licencji LAPL?

 

Tak. Zgodnie z art. 10a rozporządzenia Komisji (UE) 1178/2011 do dnia 8 kwietnia 2014 roku Ośrodki zamierzające po tej dacie kontynuować działalność szkoleniową zostały zobowiązane do tej daty dostosować swój system zarządzania (+SMS), dok. regulaminowe do wymagań ww. rozporządzenia oraz przeprowadzić audyt wewnętrzny i zgłosić do ULC gotowość do przeobrażenia się w ATO. W okresie dostosowania posiadany certyfikat JAR-FCL nie podlega rozszerzeniu.

Szkolenie do LAPL możliwe będzie zatem dopiero po spełnieniu powyższych warunków oraz po uprzednim złożeniu wniosku o rozszerzenie i wymianie posiadanego certyfikatu o szkolenie do LAPL. Wniosek należy złożyć do organu wraz ze wszystkimi wymaganymi załącznikami i programem szkolenia. Po pozytywnym wyniku audytu nastąpi wydanie nowego certyfikatu Part-FCL.

 

 

UWAGA! Serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to)»