04.09.2013 Aktualizacja: 06.12.2013

Jaka jest relacja pomiędzy zakresem szkolenia z uwzględnieniem już obowiązujących wymagań Part-FCL a zakresem pytań w ramach państwowych egzaminów teoretycznych LKE. Do jakiego zakresu należy przygotowywać kandydatów od 18 marca 2013 r. aby mogli bezkonfl

 

Główna zmiana dotyczy przedmiotu „prawo lotnicze”. Zakres egzaminu w ramach przedmiotu „prawo lotnicze” zawiera aktualne pytania, dostosowane do wymagań rozporządzenia UE nr 1178/2011 (baza pytań ECQB). Prowadzony jest proces polegający na weryfikacji i usuwaniu pytań obejmujących swym zakresem przepisy nieobowiązującego od 19 marca br. rozporządzenia MI z dnia 3 września 2003 r. w sprawie licencjonowania personelu lotniczego Obecnie stosowany Krajowy Bank Pytań (m.in. pytania do licencji PPL(A)) co do zasady nie zawiera pytań sprzecznych z wymaganiami zawartymi w rozporządzeniu nr 1178/2011.


Opublikowane (powszechnie dostępne) pytania w ramach KBP są jedynie pytaniami przykładowymi niezawierającymi najnowszych uaktualnień wprowadzanych do bazy z sesji na sesję. Zakres wiedzy kandydata regulowany jest bowiem programem szkolenia do licencji lub uprawnienia w ośrodku.

 

 

UWAGA! Serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to)»