04.09.2013 Aktualizacja: 06.12.2013

Czy na podstawie orzeczenia lotniczo-lekarskiego klasy I i II można wykonywać loty w oparciu o te świadectwa kwalifikacji, które wymagają orzeczenia lotniczo-lekarskiego do korzystania z niego?

 

Tak, zgodnie z brzmieniem § 1 ust. 2 rozporządzenia MTBiGM z dnia 15 marca 2013 r. w sprawie wymagań w zakresie sprawności psychicznej i fizycznej osób ubiegających się o świadectwo kwalifikacji członka personelu lotniczego lub posiadających świadectwo kwalifikacji członka personelu lotniczego (Dz. U. z 2013 r., poz. 372) - wymagania zdrowotne na świadectwo kwalifikacji uważa się za spełnione w przypadku, gdy osoba ubiegająca się o świadectwo kwalifikacji lub je posiadająca spełnia wymagania w zakresie sprawności fizycznej i psychicznej dla orzeczenia klasy I lub II.

 

 

UWAGA! Serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to)»