04.09.2013 Aktualizacja: 06.12.2013

Czy posiadacz licencji samolotowej może wykonywać loty na SP odpowiedniej kategorii figurującym w Załączniku II rozporządzenia 216/208/WE?

 

Tak, może na nich wykonywać loty w granicach uprawnień mieszczących się w klasie SEP(L) , jeżeli ww. dotyczy samolotów jednosilnikowych z załogą jednoosobową. Inne samoloty wymagają dokonania wpisu typu samolotu do licencji Part-FCL, co  będzie możliwe po opublikowaniu i wejściu w życie rozporządzenia wykonawczego MTBiGM w sprawie licencjonowania personelu lotniczego, wydanego na podstawie art. 104 ust. 1 ustawy – Prawo lotnicze.

 

 

UWAGA! Serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to)»