Kliknij, by wydrukować tę stronę

02.09.2013 Aktualizacja: 06.12.2013

Ile czasu trwa wystawienie skierowania na egzamin praktyczny do licencji ATPL?

„Wystawienie” przez LKE skierowania na egzamin praktyczny jest to czynność techniczna i nie zajmuje więcej niż 2 dni robocze.

Składając dokumenty do egzaminu praktycznego należy jednak uwzględnić, że dokumenty te trafiają najpierw do inspektora prowadzącego daną sprawę do oceny merytorycznej. Merytoryczne rozpatrywanie wniosku może spowodować wydłużenie terminu wystawienia skierowania. Dopiero bowiem po analizie inspektora dokumentacja trafia do Lotniczej Komisji Egzaminacyjnej i wówczas możliwe jest wystawienie skierowania na egzamin praktyczny. LKE kontaktuje się z kandydatem w celu omówienia szczegółów dotyczących samego egzaminu praktycznego oraz w celu ustalenia sposobu dostarczenia kandydatowi skierowania. Skierowanie na egzamin praktyczny przesyłane jest do kandydata e-mail’em, faxem lub pocztą w zależności od tego jaką formę kandydat wybierze.

W świetle powyższego, czas od dostarczenia zaświadczenia o zakończeniu szkolenia praktycznego do uzyskania skierowania na egzamin praktyczny jest zawsze sumą czasu potrzebnego na analizę spełnienia warunków dopuszczenia do egzaminu praktycznego dokonywaną przez Inspektora prowadzącego i czasu potrzebnego do „wystawienia” skierowania na egzamin praktyczny przez LKE, co może trwać do kilku dni.

UWAGA! Serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to)»