02.09.2013 Aktualizacja: 06.12.2013

Czy osoba karana może uzyskać licencję / świadectwo kwalifikacji?

Licencja czy świadectwo kwalifikacji nie może być wydane osobie, w stosunku do której prokurator postanowił zastosować środek zapobiegawczy polegający na obowiązku powstrzymania się od prowadzenia wszelkiego rodzaju pojazdów mechanicznych lub od prowadzenia wszelkiego rodzaju pojazdów w ruchu powietrznym albo w stosunku do której prawomocnym wyrokiem sądu orzeczono zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych, w okresie obowiązywania tego środka lub zakazu.

Dotychczasowy zapis art. 96 ust. 1 pkt 3 ustawy Prawo lotnicze mówiący o tym, że licencja może być udzielona osobie, która nie była skazana prawomocnym wyrokiem za popełnienie przestępstwa został uchylony.

UWAGA! Serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to)»