02.09.2013 Aktualizacja: 02.09.2013

Na jakiej podstawie jest wpisywany poziom hałasu do Świadectwa zdatności w zakresie hałasu?

Poziom hałasu statku powietrznego jest wpisywany do świadectwa na podstawie danych, zawartych w arkuszu danych do certyfikatu typu, opracowanego i opublikowanego przez EASA:
http://www.easa.europa.eu/certification/type-certificates/noise.php
 Jeśli samolot posiada np. silnik lub śmigło innego typu lub modelu, niż podane w bazie danych EASA, wówczas właściciel tego samolotu musi wystąpić do Agencji o wpisanie tej konfiguracji do bazy danych wysyłając pismo pod adresem:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 W przypadku, gdy ta konfiguracja nie była badana pod względem hałasu, wówczas posiadacz certyfikatu typu lub zatwierdzona przez EASA organizacja projektująca musi złożyć do Agencji wniosek o przeprowadzenie dla niej certyfikacji. Jeśli to nie zostanie wykonane, wówczas właściciel musi doprowadzić tę konfigurację do typowej (np. wymieniając silnik lub śmigło na inny model lub zabudowując tłumik).

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies