19.08.2020 Aktualizacja: 19.08.2020

Jaki wniosek i kiedy zarządzający lotniczym urządzeniem naziemnym powinien wysłać do Prezesa ULC w celu wpisania jego urządzenia do rejestru lotniczych urządzeń naziemnych?

W celu wpisania LUN do Rejestru LUN zarządzający LUN powinien przesłać:

  1. dla LUN wykorzystywanych w Europejskiej Sieci Zarządzania Ruchem Lotniczym –  „Wniosek o wpis do Rejestru lotniczych urządzeń naziemnych wykorzystywanych w ramach EATMN”, na formularzy dostępnym na https://www.ulc.gov.pl/pl/zegluga-powietrzna/lun-lotnicze-urzadzenia-naziemne/rejestr-lun/450-formularze-wnioskow-rlun/4688-wniosek-o-wpis-do-rlun-a
  2. dla LUN nie pracujących w ramach Europejskiej Sieci Zarządzania Ruchem Lotniczym –  „Wniosek o wpis do Rejestru lotniczych urządzeń naziemnych wykorzystywanych poza EATMN”, na formularzu dostępnym na https://www.ulc.gov.pl/pl/zegluga-powietrzna/lun-lotnicze-urzadzenia-naziemne/rejestr-lun/450-formularze-wnioskow-rlun/4687-wniosek-o-wpis-do-rlun-b.

Odpowiedni wniosek powinien być wysłany do Prezesa ULC po formalnym przekazaniu zarządzającemu LUN sprawnego i kompletnego urządzenia przez podmiot instalujący, po wykonaniu kontroli z powietrza (dla urządzeń NAV, SUR i DP).

Do wniosku muszą być dołączone odpowiednie dokumenty i oświadczenia wymienione na stronie drugiej formularza wniosku.

Dla urządzeń emitujących promieniowanie elektro do wniosku musi być dołączone pozwolenia radiowe wydawane przez UKE.

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies