11.01.2022 Aktualizacja: 13.01.2022

Powstanie Grupy roboczej HELI

Informujemy, że w ramach działania Grupy Roboczej ds. integracji Systemów Zarządzania Bezpieczeństwem (SMS), powstała Grupa HELI zrzeszająca organizacje lotnicze, pilotów indywidualnych oraz ekspertów z obszaru operacji śmigłowcowych.

Podczas pierwszego spotkania, które odbyło się 6 grudnia 2021 r. w siedzibie ULC, uczestnicy ustalili, że grupa będzie funkcjonowała na zasadzie dobrowolności, a jej głównymi zadaniami będą m.in.:
 - promocja bezpieczeństwa i edukacja w zakresie operacji na śmigłowcach – opracowanie własnych lub tłumaczenie na język polski zagranicznych materiałów doradczych i technicznych;
- reprezentowanie środowiska śmigłowcowego w zakresie opiniowania obecnych lub planowanych przepisów lotniczych;
- działania w kierunku standaryzacji i doregulowania obszarów tego wymagających;
- wymiana informacji i doświadczeń – stworzenie forum do dyskusji z możliwością zadawania pytań ekspertom i bardziej doświadczonym pilotom.

Osoby, które są zainteresowane przystąpieniem do Grupy i poprawą bezpieczeństwa operacji śmigłowcowych prosimy o podpisanie „Deklaracji przystąpienia do Grupy Roboczej HELI”. Deklaracja zawiera podstawowe zobowiązania, niezbędne do udziału w kolejnych spotkaniach oraz możliwości współdecydowania o tematach i projektach realizowanych w ramach Grupy.

 pdfDEKLARACJA_przystąpienia_do_Grupy_Roboczej_HELI.pdf58.94 KB

Wypełniony i podpisany dokument należy przesłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Zachęcamy do współpracy, zgłaszania pomysłów, problemów oraz pytań dotyczących operacji śmigłowcowych na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies