18.11.2021 Aktualizacja: 19.11.2021

Konwersja świadectwa kwalifikacji UAVO - ważne informacje

Konwersja świadectw kwalifikacji operatora bezzałogowego statku powietrznego (UAVO) na certyfikat kompetencji pilota bezzałogowego statku powietrznego.

Przypominamy, że do 1 grudnia 2021 r. zaleca się złożenie wniosku o konwersję świadectwa kwalifikacji UAVO do uprawnień unijnych. Urząd Lotnictwa Cywilnego ma 30 dni na rozpatrzenie wniosku oraz dokonanie konwersji (do 31 grudnia 2021 r.). Zgodnie z art. 21 Rozporządzenia wykonawczego Komisji (UE) 2019/947 z 24 maja 2019 r. w sprawie przepisów i procedur dotyczących eksploatacji bezzałogowych statków powietrznych, dokumenty obejmujące między innymi kwalifikacje osób wykonujących loty bezzałogowymi statkami powietrznymi, wydane na podstawie prawa krajowego zachowują ważność do 1 stycznia 2022 r. Do tej daty, zgodnie z rozporządzeniem, państwa członkowskie dokonują konwersji uprawnień.

W celu dokonania konwersji należy zarejestrować się na stronie https://drony.ulc.gov.pl/, uzupełnić profil operatora i pilota, pobrać wniosek o konwersję, a następnie wygenerowany wniosek wysłać do Urzędu Lotnictwa Cywilnego pocztą, dostarczyć osobiście lub przesłać za pośrednictwem ePUAP . Prosimy o składanie wniosków o konwersję świadectw kwalifikacji UAVO bez zbędnej zwłoki. Podstawowym warunkiem konwersji jest posiadanie świadectwa kwalifikacji UAVO z ważnym uprawnieniem podstawowym.


Więcej informacji: https://ulc.gov.pl/pl/drony/5306-konwersja-swiadectw-kwalifikacji-uavo-informacje

W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies