29.07.2019 Aktualizacja: 24.12.2019

Nowy numer Biuletynu Bezpieczeństwa w Lotnictwie Cywilnym

Zapraszamy do lektury kolejnego numeru Biuletynu Bezpieczeństwa w Lotnictwie Cywilnym. Trzecie wydanie Biuletynu w 2019 r. poświęcone jest między innymi kampanii społecznej „Nie pakuj się w kłopoty” mającej na celu zwiększenie świadomości pasażerów na temat zagrożeń wynikających z przewozu przedmiotów niedozwolonych lub spakowanych do niewłaściwego rodzaju bagażu.


W aktualnym wydaniu Biuletynu znajdą Państwo również informacje na temat wytycznych związanych z użytkowaniem naziemnych urządzeń startowych wykorzystywanych do startów szybowców oraz odpowiedzi na potencjalne wątpliwości, jakie mogą się z nimi wiązać.
Istotnym tematem związanym z bezpieczeństwem jest aktualizacja Krajowego Planu Bezpieczeństwa opartego na koncepcji zarządzania ryzykiem, a więc identyfikacji zagrożeń, ich oceny oraz działań mitygujących. Artykuł wskazuje na najważniejsze zmiany, oprócz uzupełnionych danych za rok 2018, w dokumencie znajdziemy uaktualnienie statusu określonych zadań.
W Biuletynie znalazł się również artykuł o organizowanych przez Urząd Lotnictwa Cywilnego szkoleniach dla osób zaczynających przygodę z bezzałogowym lataniem. W wielu wypadkach instrukcje obsługi czy internetowe fora nie są w stanie rozwiać wątpliwości początkujących użytkowników dronów.

pdfBiuletyn Bezpieczeństwa w Lotnictwie Cywilnym2.59 MB

UWAGA! Serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to)»