23.04.2019 Aktualizacja: 07.05.2019

Nowy numer Biuletynu Bezpieczeństwa w Lotnictwie Cywilnym

Zapraszamy do lektury kolejnego numeru Biuletynu Bezpieczeństwa w Lotnictwie Cywilnym. Drugie wydanie Biuletynu poświęcone jest między innymi kontroli jakości paliw lotniczych, obecnym stanie prawnym, a także podejściu naszych podmiotów lotniczych do tego zagadnienia. Artykuł opublikowany w tym numerze Biuletynu inauguruje prace Urzędu Lotnictwa Cywilnego w zakresie usystematyzowania tego obszaru.

W Biuletynie Bezpieczeństwa ULC znajdą Państwo również informacje na temat warsztatów USSR (Upset, Stall and Spin Recovery), podczas których będzie można zapoznać się zarówno z podejściem teoretycznym, jak i praktycznym do tego zagadnienia. 
Istotnym aspektem związanym z bezpieczeństwem jest szkolenie pracowników służby naziemnej. W Biuletynie znalazł się artykuł o innowacyjnym podejściu do tej praktyki – nowe technologie pozwalające na prowadzenie takich szkoleń na symulatorach, co zdecydowanie zwiększa ich dostępność i  efektywność.
Wszyscy Państwo, którzy śledzą artykuły oraz wskaźniki bezpieczeństwa w lotnictwie, wiedzą jak istotne jest raportowanie zgłoszeń. W tym wydaniu Biuletynu mogą Państwo zgłębić swoją wiedzę o Systemie dobrowolnego zgłaszania zdarzeń.

 
Zapraszamy do zgłaszania komentarzy i ważnych dla Państwa tematów na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Postaramy się poruszyć je w kolejnych edycjach Biuletynu.
Archiwalne wydania Biuletynu dostępne są w zakładce: Biuletyny Bezpieczeństwa ULC

 

 

UWAGA! Serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to)»