18.02.2019 Aktualizacja: 06.05.2019

Nowy numer Biuletynu Bezpieczeństwa ULC

Zapraszamy do lektury nowego Biuletynu Bezpieczeństwa w Lotnictwie Cywilnym. Pierwszy numer biuletynu w tym roku poświęcony jest bardzo różnorodnej tematyce - znajdą w nim Państwo: wstępne podsumowanie roku 2018 w zakresie bezpieczeństwa lotnictwa cywilnego, artykuł dotyczący wykorzystywania urządzeń dźwigowych w pobliżu lotnisk, informacje na temat Rozporządzenia Ministra Infrastruktury stanowiącego swoisty przełom w zakresie zasad lotów bezzałogowych oraz informacje dotyczące zestawu narzędzi FSF ALAR Toolkit - a w szczególności sposobu ich wykorzystania w programach szkolenia w ramach przeciwdziałania zagrożeniom CTIF i ALAR.

Początek roku to odpowiedni czas na wstępne podsumowanie stanu bezpieczeństwa w lotnictwie cywilnym w roku minionym. W porównaniu do lat wcześniejszych, rok 2018 wpisał się w coraz szybszy trend wzrostowy – zarówno w zakresie liczby operacji jak i liczby przewiezionych pasażerów, ale także liczby zdarzeń lotniczych, w tym wypadków lotniczych. Zainteresowanych szczegółami serdecznie zapraszamy do treści artykułu oraz przedstawionych tam podstawowych statystyk w tej materii.

Z lektury dowiecie się Państwo m.in. o zagrożeniach jakie stanowią przeszkody lotnicze w pobliżu lotnisk – w tym źle umiejscowione lub oznakowane dźwigi budowlane, o nowych zasadach lotów bezzałogowych, czy wreszcie o jednym ze sposobów redukcji zagrożeń CTIF – Controlled Flight Into Terrain oraz ALAR – Approach and Landing Accident Reduction – czyli narzędziu FSF ALAR Toolkit.

Zapraszamy do zgłaszania komentarzy i ważnych dla Państwa tematów na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Postaramy się poruszyć je w kolejnych edycjach Biuletynu.

 

UWAGA! Serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to)»