31.01.2019 Aktualizacja: 06.05.2019

Warsztaty „Zdatność do lotu urządzeń latających – Moduł 1”

W dniach 28-29 stycznia 2019 roku w siedzibie Urzędu Lotnictwa Cywilnego odbyły się warsztaty dotyczące zdatności do lotu urządzeń latających – Moduł 1, skierowane do przedstawicieli podmiotów zatwierdzających (certyfikujących) projekty typu urządzeń latających. W związku z  dużym zainteresowaniem przedstawicieli branży lotniczej z planowanych 3 dni spotkań, zrealizujemy 6 dni warsztatowych (w trzech modułach).

Celem warsztatów jest przede wszystkim wspólna wymiana informacji, a także dyskusja mająca na celu przedstawienie praktycznych przykładów z życia i znalezienie najlepszych sposobów ich realizacji. Mamy nadzieje, że przyjazna atmosfera i otwartość prowadzących zajęcia przyczynią się do jeszcze lepszej współpracy branży lotniczej z ULC.

Mamy nadzieje, że uczestnicy warsztatów zdobędą oraz ugruntują swoją wiedzę z zakresu regulacji dotyczących zdatności statków powietrznych do lotu, a dzięki wymianie opinii na temat praktycznego stosowania nowych przepisów (m.in. znowelizowanego rozporządzenia Ministra Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej z dnia 26 marca 2013 r. w sprawie wyłączenia zastosowania niektórych przepisów ustawy – Prawo lotnicze  do niektórych rodzajów statków powietrznych oraz określenia warunków i wymagań dotyczących używania tych statków oraz rozporządzenia UE 2018/1139) przyczynią się do wypracowania najbardziej efektywnych procedur oraz narzędzi mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa operacji lotniczych.

Jednocześnie informujemy, że ze względu na bardzo duże zainteresowanie warsztatami planowane jest uruchomienie w niedalekiej przyszłości ich kolejnej edycji. Niestety na „zimowe” terminy nie ma już miejsc.

 

UWAGA! Serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to)»