24.01.2019 Aktualizacja: 06.05.2019

Aktualizacja wskaźników poziomu bezpieczeństwa (SPI)

Informujemy, że od stycznia 2019 roku obowiązuje nowy zakres wskaźników poziomu bezpieczeństwa (SPI) dla podmiotów objętych obowiązkiem wdrożenia Safety Performance Monitoring. Zmiany SPI wynikają z nowelizacji Krajowego Planu Bezpieczeństwa 2018 - 2021, opublikowanego w zakładce: Krajowy Plan Bezpieczeństwa 2018 - 2021.

Nowe wskaźniki obowiązują już od pierwszego okresu referencyjnego tj. styczeń - marzec 2019. Zbiorczy spis obowiązujących SPI można znaleźć na dole strony w zakładce: Wskaźniki bezpieczeństwa SPIs.

Jednocześnie zmianie uległy dotychczasowe formularze, na których podmioty przesyłają kwartalne raporty. Nowy zestaw formularzy jest dostępny tutaj.

Jednocześnie przypominamy, że wdrożenie wskaźników bezpieczeństwa (SPI) w dokumentacji zarządzania bezpieczeństwem organizacji może polegać na zastosowaniu odwołania do tej strony internetowej.

Oddzielne kopiowanie każdego SPI do własnej dokumentacji z Krajowego Planu Bezpieczeństwa nie jest wymagane. Pozwoli to na uniknięcie każdorazowych zmian w dokumentacji organizacji przy corocznych zmianach Krajowego Planu Bezpieczeństwa.

UWAGA! Serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to)»