28.08.2018 Aktualizacja: 04.09.2018

Święto Lotnictwa Polskiego

Z okazji Święta Lotnictwa Polskiego – wspólnego święta lotnictwa cywilnego, wojskowego i branży lotniczej - składam najlepsze życzenia wszystkim polskim lotnikom i przyjaciołom lotniczego świata.

Dziś wspominamy historyczne wydarzenie kpt. pil. Franciszka Żwirki i inż. pil. Stanisława Wigury, którzy na samolocie polskiej konstrukcji RWD-6 zwyciężają w Międzynarodowych Zawodach Samolotów Turystycznych Challenge 28 sierpnia 1932 roku w Berlinie. Po latach możemy być dumni z kolejnych pokoleń lotników, którzy rozsławiali nasz kraj nie tylko doskonałymi umiejętnościami, ale także bohaterstwem i odwagą.

W tym szczególnym dniu, które jest świętem całej społeczności lotniczej w imieniu swoim oraz Kierownictwa Urzędu Lotnictwa Cywilnego, składam życzenia bezpiecznych i wysokich lotów polskim pilotom, satysfakcji ze spełniania marzeń o lataniu, radości z przynależności do tej wyjątkowej grupy, a pracownikom branży lotniczej oraz całej społeczności lotniczej życzę wiele zadowolenia z uczestnictwa w dbaniu o rozwój lotnictwa i jego sprawne funkcjonowanie. Jednocześnie chciałbym serdecznie podziękować wszystkim, którzy działają wspólnie na rzecz rozwoju lotnictwa w Polsce.

Piotr Samson
Prezes Urzędu Lotnictwa Cywilnego

swieto poziom3

UWAGA! Serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to)»