07.09.2015 Aktualizacja: 07.09.2015

Nabór uczelni do programu stażowego ICAO

Urząd Lotnictwa Cywilnego uprzejmie informuje, że Organizacja Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego (ICAO) organizuje program staży dla uznanych uniwersytetów oraz ośrodków akademickich. Uczestnictwo w stażu przyniesie korzyści zarówno uczelniom, jak i samym stażystom. Studenci, którzy zakwalifikują się do uczestnictwa w stażu, będą mieli możliwość zapoznania się z pracami ICAO poprzez wykonywanie praktycznych zadań, co pozwoli im także na poszerzenie wiedzy teoretycznej zdobytej w czasie studiów. W zamian będą wspomagać pracowników Organizacji w zadaniach związanych z programem pracy organizacji.

Czas trwania stażu to 2 – 6 miesięcy. Może on zostać przedłużony do maksymalnie 12 miesięcy. Stażyści nie będą otrzymywać wynagrodzenia ze strony ICAO ani nie będą mogli być zatrudnieni przez Organizację w ciągu 6 miesięcy po zakończeniu stażu. Szczegóły dotyczące staży będą regulowane w drodze oddzielnej umowy z ICAO. Zarówno ICAO i ULC nie biorą udziału w finansowaniu staży. Kandydaci będą wybierani przez ICAO pod kątem przydatności dla Organizacji oraz pod kątem różnorodności geograficznej. W momencie składania aplikacji kandydaci powinni być absolwentami studiów drugiego stopnia lub wyższego lub być przyjęci na studia drugiego stopnia lub wyższego.

W przypadku zainteresowania uczestnictwem w programie, skany pism ze zgłoszeniem uczelni oraz ośrodków akademickich, adresowanych na Prezesa ULC, należy kierować do końca dnia roboczego 18 września 2015 r. na adres mailowy Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Przy zgłoszeniu Uczelni uprzejmie prosimy również o informację o prowadzonej przez Państwa działalności międzynarodowo-lotniczej, profilach instytutów i katedr międzynarodowych lub lotniczych, nadawanych stopniach i tytułach naukowych oraz wszystkich podejmowanych aktywnościach związanych z lotnictwem cywilnym. Prosimy także o krótkie uzasadnienie celowości podejmowanej współpracy z ICAO.

UWAGA! Serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to)»