07.04.2015 Aktualizacja: 07.04.2015

Zgłaszanie operacji specjalistycznych oraz uzyskiwanie zezwolenia na operacje specjalistyczne podwyższonego ryzyka (obecne AWC), wg rozporządzenia Komisji (UE) nr 965/2012 - seminarium

Urząd Lotnictwa Cywilnego informuje, że od dnia 1 stycznia 2016 r. obecne usługi lotnicze (AWC), zgodnie z przepisami rozporządzenia Komisji (UE) nr 965/2012 zostaną zastąpione przez operacje specjalistyczne. Operatorzy, którzy będą chcieli wykonywać operacje specjalistyczne (SPO) lub operacje specjalistyczne podwyższonego ryzyka (SPO HR), będą zobowiązani do zgłoszenia takiej działalności lub uzyskania od Prezesa Urzędu zezwolenia na wykonywanie operacji specjalistycznych podwyższonego ryzyka.

Przy zgłaszaniu wykonywania zarobkowych operacji specjalistycznych będą miały zastosowanie wymogi zawarte w załączniku III (Part-ORO) oraz w załączniku VIII (Part-SPO). Jednocześnie Urząd Lotnictwa Cywilnego informuje, że w dniu 19 maja br. w siedzibie ULC w Warszawie o godzinie 10:00 odbędą się warsztaty, w ramach których omówione zostaną szczegółowe wymagania związane z nowymi przepisami.  Zainteresowanych udziałem w seminarium prosimy o zgłaszanie się pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

UWAGA! Serwis używa cookies i podobnych technologii (brak zmiany ustawień przeglądarki oznacza zgodę na to)»