Materiały niebezpieczne

dgr4.jpgW trakcie podróży lotniczej przewóz niektórych przedmiotów na pokładzie statku powietrznego może wpłynąć na Państwa bezpieczeństwo.

Czym są materiały niebezpieczne?

MATERIAŁY NIEBEZPIECZNE to przedmioty bądź substancje, które są w stanie stworzyć znaczące ryzyko dla Państwa zdrowia, bezpieczeństwa i przewożonych przez Państwa dóbr osobistych w trakcie podróży lotniczej.

Materiałami niebezpiecznymi mogą być przedmioty codziennego użytku: suchy lód, aerozole i perfumy, wybielacze, baterie, akumulatory, kleje i wiele innych przedmiotów, które na co dzień nie wzbudzają naszych obaw w trakcie ich użytkowania.

W jaki sposób materiały niebezpieczne mogą wpłynąć na bezpieczeństwo i komfort lotu?

  • Niektóre przedmioty mogą samoczynnie np. w wyniku tarcia bądź wytworzenia ciepła wzniecić pożar w bagażu pasażera (zapałki bezpieczne, zapalniczka, latarka nurkowa);
  • Niektóre substancje (wybielacze) mogą w wyniku utleniania gwałtownie stymulować spalanie innych materiałów.


W PRZESZŁOŚCI WIELE KATASTROF LOTNICZYCH SPOWODOWANYCH BYŁO PRZEWOZEM MATERIAŁÓW NIEBEZPIECZNYCH PRZEZ PASAŻERÓW

Dlatego zanim rozpoczną Państwo podróż prosimy o zapoznanie się z poniżej zamieszczonymi materiałami oraz „przemyślane” spakowanie bagażu.

PAKUJĄC BAGAŻ:

  • Sprawdź, czy na opakowaniach przedmiotów, które zamierzasz umieścić w bagażu (kabinowym bądź rejestrowanym) znajdują się oznaczeniaDGRDGR 2

 

  • Jeżeli znajdziesz jedno z nich – zastanów się, czy przedmiot, na którym oznaczenie widnieje jest niezbędny w trakcie Twojej podróży.

pdftabela_8-1.pdf1.11 MB

pdftabela_8-2_.pdf608.24 KB


Jeżeli macie Państwo jakiekolwiek wątpliwości, czy przedmiot ten może być niebezpieczny w transporcie lotniczym możecie skontaktować się z linią lotniczą, z którą będziecie odbywać lot bądź zapytać o możliwość jego przewozu obsługę lotniska.

 

 

Przykłady przesyłek, które mogą wskazywać na obecność materiałów niebezpiecznych:

dgr_tabela2.png

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

OK