Wysyłanie licencji i świadectw kwalifikacji

Licencja/świadectwo kwalifikacji może zostać wysłane do osobistego odbioru w jednej z Delegatur ULC pod warunkiem złożenia:


•    pisemnej prośby o przesłanie licencji/świadectwa kwalifikacji do wskazanej Delegatury/jednostki terenowej (na wniosku, listem na adres: ULC, ul. M. Flisa 2, 02-247 Warszawa, elektronicznie: rpl@ulc.gov.pl lub faxem: (22) 520 74 53)


Od dnia  01.09.2015 r. licencje i świadectwa kwalifikacji wysyłane są jedynie do delegatur i jednostek terenowych w których możliwy jest ich odbiór codziennie w normalnych godzinach pracy, czyli do Delegatur w Gdańsku, Wrocławiu i Rzeszowie oraz do Jednostek Terenowych w Krakowie, Poznaniu i Bielsku- Białej.

Jednocześnie informujemy, że istnieje możliwość odebrania dokumentów w  Jednostkach Terenowych w Goleniowie, Mielcu i Świdniku, jednakże po wcześniejszym uzgodnieniu z Sekretariatem właściwej JT  lub Delegatury terminu i godziny ich odbioru. Dla Goleniowa właściwą  JT jest Poznań, a dla Świdnika i Mielca –  Delegatura Rzeszów. W tych przypadkach, na wniosku o wydanie dokumentu należy określić miejsce wysyłki w formie: Rzeszów (Świdnik), Rzeszów (Mielec) lub Poznań (Goleniów), a następnie po uzyskaniu mailowej lub SMS-owej informacji o wysłaniu licencji  we wskazane miejsce - telefonicznie skontaktować się z sekretariatem Delegatury w Rzeszowie (17 854 35 86; 17 854 75 59) lub w Poznaniu (61 855 35 19; 61 852 26 63).

Możliwość doręczania świadectw kwalifikacji za pokwitowaniem przez pocztę w miejscu zamieszkania wnioskujących został wprowadzony z dniem 7 grudnia 2009 r. 
W dniu 12 marca 2012 r. Urząd Lotnictwa Cywilnego uruchomił aplikację służącą do powiadamiania członków personelu lotniczego o gotowości do odbioru licencji/świadectw kwalifikacji lub o wysłaniu dokumentu odpowiednio: licencji/świadectwa kwalifikacji do delegatury/jednostki terenowej ULC, natomiast  świadectwa kwalifikacji na adres do korespondencji - zgodnie ze wskazaniem zawartym we wniosku osoby aplikującej.

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

OK