Egzaminy teoretyczne

Uwaga! Ważna informacja w sprawie egzaminów teoretycznych poprzedzających wydanie licencji i uprawnień lotniczych na podstawie szkoleń odbytych wg wymagań JAR-FCL
doc
plik do pobrania24 KB

Wniosek o egzamin teoretyczny

docWniosek_o_egzamin_teoretyczny.doc261.5 KB

pdfWniosek_o_egzamin_teoretyczny.pdf406.12 KB

Karta usługi ze wzorem wniosku – egzamin teoretyczny
pdfplik do pobrania552.22 KB

Wniosek o egzamin teoretyczny na świadectwo operatora urządzeń radiowych w służbie radiokomunikacyjnej lotniczej
docplik do pobrania134.5 KB

Plan egzaminów teoretycznych na 2017 r.
pdfplik do pobrania237.02 KB

Zasady zdawania egzaminów w sesji komputerowej
pdfplik do pobrania293.44 KB

Zasady zdawania egzaminów w sesji papierowej
pdfplik do pobrania154.94 KB

Uwaga 1:

Informujemy, że od sesji we wrześniu 2017 roku egzaminy na licencje CPL, ATPL oraz uprawnienia IR, EIR, CB(IR) przeprowadzane będą w oparciu o aktualną wersję bazy pytań ECQB 4.0. Nowa baza pytań zawiera ok. 10% nowych pytań, a kolejne 10% pytań zostało zaktualizowanych.
Istotną zmianą jest wprowadzenie różnej wagi pytań – za każde pytanie można będzie uzyskać od 1 do 3 punktów. Informacja dotycząca wagi pytania będzie widoczna przy każdym pytaniu podczas zdawania egzaminu. Zaliczenie egzaminu będzie możliwe po uzyskaniu minimum 75% punktów z egzaminu.

Uwaga 2:

W roku 2017 zaplanowanych zostanie 11 sesji. Nie planuje się także przeprowadzać sesji w sierpniu 2017 roku. Podanie niniejszej wiadomości z tak dużym wyprzedzeniem ma na celu umożliwienie kandydatom zaplanowanie egzaminów w dogodny dla siebie sposób.

Uwaga 3:

W pierwszym dniu każdej sesji NIE MOŻNA zdawać egzaminów w systemie komputerowym na licencje i uprawnienie SPL, BPL, PPL, CPL, ATPL, IR. Na egzaminy do ww. licencji i uprawnienia zapraszamy OD DRUGIEGO DNIA SESJI.


Informujemy, że zgodnie z Part FCL.025 b) egzaminy na licencje pilota zawodowego CPL  (A)/(As)/(H), pilota liniowego ATPL (A)/(H), pilota w załodze wieloosobowej MPL, pilota turystycznego PPL(A)/(As)/(H), pilota szybowcowego SPL, pilota balonowego BPL, pilota rekreacyjnego LAPL (A)/(H)/(S)/(B) i uprawnienie IR (A)/(As)/(H) kandydat  zobowiązany jest zdać w 6 sesjach w terminie 18 miesięcy. W tym czasie, do każdego z przedmiotów kandydat może podejść maksymalnie 4 razy, przy czym w jednej sesji można wykorzystać tylko jedno podejście do przedmiotu.


Egzaminy na licencje pilota zawodowego CPL  (A)/(As)/(H), pilota liniowego ATPL (A)/(H), pilota w załodze wieloosobowej MPL i uprawnienie IR (A)/(As)/(H) przeprowadzane są w języku angielskim w oparciu o European Central Question Bank 4.0.

Egzaminy na licencje pilota turystycznego PPL(A)/(As)/(H), pilota szybowcowego SPL, pilota balonowego BPL, pilota rekreacyjnego LAPL (A)/(H)/(S)/(B) przeprowadzane są w języku polskim w oparciu o Krajowy Bank Pytań. Egzaminy na licencje PPL(A) i PPL(H) są dostępne z podglądem w języku angielskim.


 UWAGA! Osoby, które zdały, zdają lub zamierzają zdawać egzamin na licencję NIE MUSZĄ ZDAWAĆ egzaminu na świadectwo operatora urządzeń radiowych w służbie radiokomunikacyjnej lotniczej, gdyż ten egzamin jest częścią egzaminu teoretycznego na licencję. Osoby, które zdają na licencję NIE SKŁADAJĄ osobnych wniosków na egzamin na świadectwo operatora urządzeń radiowych w służbie radiokomunikacyjnej lotniczej ani NIE WNOSZĄ osobnych opłat za ww. egzamin.

 

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

OK